Kullanım Şartları - DKPeak
1. Lütfen bu Kullanım Koşulları Anlaşması'nı ('Koşullar' veya 'Anlaşma') dikkatlice okuyun, çünkü SİTELERİMİZİN kullanımınızı düzenler. Lütfen bu Kullanım Koşulları ve Şartlarının yargı alanında uyuşmazlık çözümünü içerdiğini unutmayın.SİTELERİMİZDE VE HİZMETLERİMİZ ARACILIĞIYLA SUNULAN UYGULAMALAR, KİŞİSEL KULLANIM İÇİN ÜCRETSİZ OLARAK SAĞLANIR. UYGULAMALAR GERÇEK PARAYI YA DA DEĞERLİ ÖDÜLLERİ KAZANDIRMAZ. UYGULAMALARIMIZDA GERÇEK PARA YA DA MALİ DEĞERLER İLE BAHİS YAPILAMAZ VE KAZANILAMAZ. SOSYAL BİR KUMARHANEDE YAPILAN PRATİKLER VE BAŞARILAR, GERÇEK PARA İLE OYNARKEN ZORUNLU BAŞARI ANLAMINA GELMEZ.

Siteleri kullanarak veya Hizmetleri kullanarak, en az 18 yaşında olduğunuzu kabul edersiniz. Lütfen Hizmetleri kullanmadan önce bu Kullanım Koşullarını dikkatlice okuyun. Herhangi bir Hizmetin satın alınması, bu Kullanım Koşullarını kabul ettiğinizi gösterir.

Tanımlar Hesap: DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ.

Ortaklar: bağlı kuruluşlar, ana şirketler, ortaklar, iş ortaklıkları, lisans sahipleri ve/veya bunların acenteleri, danışmanları, çalışanları, hissedarları, yönetim üyeleri ve DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ yöneticileri ile diğer ilgili taraflar.

Uygulamalar: Sitelerde mevcut olan veya Hizmetlerin sağlanması sırasında indirilen tüm oyunlar.

İçerik: Hizmetlerin sağlanması sırasında kullanıcı tarafından yüklenen veya iletilen veriler. Hizmetler: DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ ürünleri, indirmeleri, oyunları, hizmetleri, içerikleri ve ve/vaya Ortaklar tarafından işletilen web siteleri.

Sanal Ögeler: Sanal para ve nesneler, sanal “jetonlar”, “para”, “işaretler”, “puanlar” ve “mülkiyet” dahil.

2. Hukuki Anlaşma


2.1. Aşağıda “Kullanım Koşulları” (bundan sonra “Kullanım Koşulları” veya “Anlaşma”) olarak anılacak olan, Gizlilik Politikası dahil olmak üzere, kullanıcı ile DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ ve onun Ortakları arasındaki anlaşmalardır; bu, kullanıcının oyunun kullanımını düzenleyen hukuki bağlayıcılığı olan bir anlaşma oluşturur. Bu Siteleri kullanarak veya Şirketin Hizmetlerine erişerek, Kullanıcı işbu Kullanım Koşulları ve Burada Belirtilen Şartlar’ı kabul etmeyi ve Davranış Kuralları ile Gizlilik Politikasına uymayı kabul eder.

2.2. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, bu Kullanıcı Anlaşması’nın hükümlerini kendi takdirine bağlı olarak değiştirme, düzeltme, ek veya çıkarma hakkını saklı tutar ve değişiklikleri ve eklemeleri herhangi bir zamanda Kullanıcı Anlaşması’nı yayınlayarak yapabilir. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, Kullanıcı Anlaşması’nda yapılan değişiklikler hakkında e-posta bildirimleri gönderebilir. Hizmetleri kullanmaya devam etmek suretiyle, Kullanıcı bu değişiklikleri kabul etmiş sayılır. Aksi belirtilmediği sürece, tüm değiştirilmiş kullanım koşulları, başlangıçta yayınlandıktan 30 gün sonra otomatik olarak yürürlüğe girecektir.

2.3. Kullanıcı, işbu Anlaşma’ya giriş yapmak için yasal yeteneğe sahip olduğunu ve DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin hizmetlerini kullanmaktan yasaklanmadığını beyan eder. İlgili yargı alanının mevzuatına uygun olarak. Hizmetler 18 yaşın altındaki bireyler için tasarlanmamıştır.

3. Satın Alma Zorunluluğu YokOyunu oynamak veya Hizmetlere erişmek için herhangi bir satın alma yapmanız gerekmez. Bazı Uygulamalar, oyundaki kurallara uyum sağlamak için sanal “jetonlar” veya “puanlar” ile diğer Sanal Ögeleri gerektirebilir.

İlk giriş ve sonraki girişlerde belirli aralıklarla size belirli bir sayıda Sanal Öge sunulur. Eğer ihtiyaç duyduğunuz Sanal Ögelerin stoğu tükenmişse, Sanal Ögeleri satın alarak oynamaya devam edebilir veya size ekstra ücretsiz Sanal Ögeler sunulana kadar bekleyebilirsiniz. Sanal Ögeler, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ tarafından size sağlanır.

Aşağıda daha detaylı olarak belirtilen sınırlamalara ve diğer kullanım koşullarına tabi olarak ilgili Uygulamalarda kullanım için sağlanır.

4. Lisans4.1. İşbu Anlaşma kapsamında, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, kullanıcıya yalnızca Şirket Sitelerinde sunulan Siteler ve Hizmetleri, aynı zamanda bu Hizmetlerle ilişkilendirilmiş Yazılımı sınırlı, geri alınabilir, devredilemez ve alt lisans verilebilir bir lisans ile kullanma hakkı sağlar; sadece içeriğe erişim, oyun oynama, kullanıcı İçeriği yayınlama veya gönderme, gömülü bağlantıları kullanma, ürün siparişi verme veya bilgiye erişme amacıyla. Siteler ve Hizmetler, sadece kullanıcının sınırlı, kişisel kullanımı için ticari olmayan amaçlarla kullanılır.

4.2. Bu Anlaşma kapsamında Kullanıcı’ya verilen haklar aşağıdaki şartlara tabidir: Kullanıcı aşağıdakileri yapmaktan yasaklanmıştır:

(a) Yazılımı veya Hizmetleri (veya bunların herhangi bir bölümünü) herhangi bir kişiye alt lisans vermek, kiralamak, ödünç vermek, satmak veya başka şekilde devretmek;

(b) Yazılımı değiştirmek, uyarlamak, decompile etmek veya mühendislik yapmak veya Yazılımın kaynak kodunu çıkarmaya çalışmak;

(c) Yazılımdan veya Hizmetlerden türetilmiş eserler oluşturmak;

(d) Yazılımı veya Hizmetleri, bu Anlaşma’da açıkça belirtilmediği şekillerde kullanmak. Yazılımın mülkiyeti ve tüm hakları, çoğaltma, değiştirme, dağıtma, gösterme, sökme veya decompile etme dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm telif hakları, patentler, ticari markalar, ticari sırlar, diğer mülkiyet ve mülkiyet hakları DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’ne veya lisans veren(ler)ine aittir.

Kullanıcı, hem bağımsız olarak hem de üçüncü taraflar aracılığıyla, aşağıdakileri kullanıcının en iyi çıkarına veya diğer nedenlerle yapmaktan yasaklanmıştır:

(a) Sitelerdeki telif hakkı bildirimlerini ve diğer bildirimleri, kullanıcının indirdiği, ilettiği, görüntülediği, yazdırdığı veya çoğalttığı içerikle ilgili bildirimleri dahil olmak üzere, silme veya örtme;

(b) İçeriği çoğaltmak, İçeriğe dayalı türetilmiş eserler oluşturmak, İçeriği değiştirmek, göstermek, icra etmek, yayınlamak, dağıtmak, üçüncü taraflar arasında göndermek veya dağıtmak (bu eylemleri üçüncü bir taraf web sitesi üzerinden gerçekleştirmek dahil) veya DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ tarafından yazılı izin almadan İçeriği başka bir şekilde kullanmak. İçeriğin izinsiz veya yasak kullanımı, hukuki ve/veya cezai sorumluluk doğurabilir.

4.3. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, Kullanıcılara Yazılıma erişim sağlayanlar için belirli durumlarda Sanal Ögeleri kullanma yetkisi verilebilir. Sanal Ögeleri kullanabilmek için kullanıcının belirli bir ücret ödemesi gerekmektedir. Kullanıcı, Sanal Ögelerin yalnızca sanal dünyada var olduğunu, maddi bir değeri olmadığını ve ilgili Yazılım dışında ürün veya hizmet satın almak için kullanılamayacağını kabul eder. Sanal Ögelerin bulunabilirliği ve fiyatları önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. KULLANICININ SANAL ÖGELER İLE İÇ VEYA DIŞ YAZILIMDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İŞLEMLER YASAKTIR!

Yeni Hesap Kaydı5.1. Site ve Şirket Hizmetlerine erişmek için kullanıcının bir hesap oluşturması gerekebilir. Hesap kaydı hakkında herhangi bir sorusu olan kullanıcı, destek hizmeti ile [email protected] adresi üzerinden iletişime geçebilir. Belirli hesaplar sadece 18 yaşından büyük kişiler tarafından kullanılabilir (ancak Site veya Hizmetlerin belirli bölümlerinin olgun içerik içerdiği belirtilmişse, bu durumda ilgili kişinin yargı alanına göre).

13 yaşından büyük ancak reşit olmayan kullanıcılar, bu anlaşmayı reşit olmayanlar için ebeveyn veya yasal vasilerine tanıtmalı ve bu kullanım koşullarını kabul etmelidir. Kullanıcı, bu Kullanıcı Anlaşması’nı kabul ederek, 13 yaşına ulaştığını onaylar. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, bu Anlaşmanın kullanım koşullarına uygun olarak kullanıcının yaşını yanıltması durumunda sorumlu değildir.

5.2. Hesap yalnızca bir kullanıcı tarafından kullanılabilir.

5.3. Bir kullanıcı kimliği oluştururken, kullanıcı taahhüt eder:

(i) Gerekli alanlarda doğru, güncel ve eksiksiz bilgi sağlamak; ve (ii) Bilgileri güncel ve doğru tutmak, doğru, güncel ve eksiksiz tutmak. Kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler Şirket Gizlilik Politikasına tabidir.

Kamuya açık olarak erişilebilir bilgi olarak kabul edilen bir takma ad veya kullanıcı kimliği, diğer kullanıcılar arasında ilişkiler kurmak ve sosyal ilişkileri güçlendirmek için kullanıcı adına ait olan DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’ne aktarılabilir.

5.4. Kullanıcı, hesabı aracılığıyla gerçekleştirilen tüm işlemlerden sorumludur. Bir kullanıcı hesabı, Kullanıcı Anlaşması’nı ihlal eden veya diğer nedenlerle kabul edilemez veya yasa dışı işlemler gerçekleştirmek için başka bir kişi tarafından kullanılırsa engellenebilir. Kullanıcı, Hesap verilerini başkalarına vermeme konusunda taahhütte bulunur. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, kullanıcılara şifrelerini açıklamalarını veya güvenlik sorularına cevap vermelerini gerektiren talepler göndermez.

5.5. Kullanıcının Hesabı, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ tarafından önceden silinebilir veya Kullanıcı tarafından silinebilir. Kullanıcı, bir Hesap oluşturması ve Hizmetleri kullanması yasaklanabilir.

5.6. Kullanıcı kimliği, kullanıcının kaydolmasından itibaren altı ay içinde kullanılmazsa veya kayıt olmaktan sonraki altı ardışık ay boyunca herhangi bir zamanda kullanılmazsa devre dışı bırakılabilir. Kullanıcı kimliğini altı aydan uzun süre kullanmazsa, site yöneticisinin takdirine bağlı olarak bildirim yapılmaksızın kaldırılabilir.

5.7. Hesap açıldıktan sonra veriler (kullanıcı adı ve belirli Sanal Ögeler gibi) farklı DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ arasında aktarılabilir. Yazılımlar arasında aktarılabilir.

5.8. Oyunlarımızda, oyunlarımız dahil olmak üzere Uygulamalarımızda oluşturduğunuz Hesap size ait değildir ve Hesabınız, kullanılabilirliğinize uygulanan diğer tüm koşullar/hükümler ve belirli işlevlere ilişkin hükümler/düzenlemeler dahil olmak üzere, sizin mülkiyetiniz değildir.

Bu aynı zamanda oyun içi para birimi veya öğeler gibi diğer şeylere de uygulanır, oyun içinde olsanız da olmasanız da. Hesabınız ve tüm ilişkili öğeler, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ tarafından sahip olunur. Aynı zamanda, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, Hizmetleri sağlarken Hesabınızı ve ilişkili öğeleri kullanma hakkını size sınırlı olarak verir.

5.9. Sanal Ögeleri Hizmet dışına (örneğin, “gerçek dünya”da) transfer etmek size izin verilmez, özellikle satmak, hediye etmek veya takas etmek yoluyla. Bu tür işlemleri yasal olarak kabul etmiyoruz. Oyun içi Sanal Ögeleri, “gerçek” para karşılığında devretmek, ticaretini yapmak, satmak veya oyun dışında herhangi bir değer karşılığında Sanal Ögeleri takas etmek yasaktır. Böyle bir transfer veya transfer girişimi yasaktır ve böyle eylemler için Hesabınızı kapatma hakkına sahibiz.

6. Kullanıcı İçeriği6.1. Şirket açıkça aşağıdaki hakları saklar, ancak bunlarla yükümlü değildir:

(a) Siteleri, forumları, sohbet odalarını ve diğer kanalları uygun çevrimiçi davranış standartlarına uygunluğu sağlamak için izlemek;

(b) herhangi bir zaman noktasında ahlaki veya uygunsuz bulduğu içeriği kaldırmak. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, Hizmetlerini kullanırken kullanıcılar tarafından gönderilen veya gönderilen İçeriği onaylamaz, onaylamaz veya önceden düzenlemez.

DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, Hizmetlerini kullanırken herhangi bir kullanıcının oluşturduğu, gönderdiği veya ilettiği İçerikten sorumlu değildir. Kullanıcı, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’ni ve bununla ilişkili olarak çalışanlarını, yüklenicilerini, yönetim üyelerini, direktörlerini, hissedarlarını, ajanlarını, temsilcilerini, geliştiricilerini ve içerik sağlayıcılarını zarardan korumayı taahhüt eder ve bunu kabul eder; kullanıcı tarafından yayınlanan veya bildirilen İçerikten kaynaklanan herhangi bir zarar için yükümlü olur.

6.2. Kullanıcı, Hizmetlerden herhangi birini kullanırken oluşturduğu İçerik de dahil olmak üzere, mesajlaşma sistemleri, forumlar veya mesaj panoları aracılığıyla diğer kullanıcılarla yapılan yazışmalar ve benzeri türdeki mesajlar dâhil olmak üzere gönderdiği İçeriğin, gizli olmayan bir doğada olan açık mesajlar olduğunu ve kullanıcının böyle mesajlar için gizlilik politikasının uygulanmasını beklemediğini kabul eder.

Kullanıcı, tarafından kamuya açık olarak sağlanan kişisel bilgilerin başkaları tarafından görülebileceğini ve kullanıcının isteği olmadan bir dizi mesajın yayınlanmasına yol açabileceğini kabul eder. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, kullanıcının diğer kullanıcılara sağladığı veya ilettiği bilgilerden veya diğer kullanıcıların eylemlerinden sorumlu değildir.

6.3. Kullanıcı, İçerik ve yayınladığı İçerik üzerinde tüm gerekli haklara sahip olduğunu ve bu İçeriğin üçüncü kişilerin mülkiyet ve diğer haklarını ihlal etmediğini, bu tür İçeriğin tümünün doğru olduğunu ve herhangi bir zarara neden olmadığını ve herhangi bir doğal veya tüzel kişinin haklarını ihlal etmediğini ve kullanıcının DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ ve bağlı şirketlerini ve ilgili çalışanlarını, yüklenicilerini, direktörlerini, yönetim üyelerini, hissedarlarını, ajanlarını, temsilcilerini, geliştiricilerini ve içerik sağlayıcılarını, herhangi bir kullanıcı tarafından yayınlanan veya bildirilen İçerikten kaynaklanan tüm taleplerden korumayı ve bunlardan zarar görmemeyi taahhüt eder.

Söz konusu İçerik bir kişinin adını, sesini, görüntüsünü ve/veya benzerliklerini içeriyorsa, kullanıcı, bu kişinin adını, sesini, görüntüsünü ve/veya benzerliklerini dünya genelinde herhangi bir ülkede kullanma konusunda DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’ne sürekli olarak izin verir. Kullanıcı, Sitelerde veya DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’ni kullanırken herhangi bir İçerik yayınladıktan veya yayınladıktan sonra, dünya genelinde ve alt lisans hakkı dahilinde alıntı yapma, kopyalama, kullanma, çoğaltma, değiştirme, uyarlama, yayınlama, çeviri yapma, bu İçeriğe dayalı türetilmiş çalışmalar oluşturma, gösterme, dağıtma ve diğerlerini içeren haklarını verir ve böyle bir İçeriği, İçerikle ilişkilendirilmiş adı ile birlikte herhangi bir formda yayınlama ve iletim hakkını verir, kullanıcıya atıfta bulunmadan ve kullanıcıya herhangi bir türde bildirim veya tazminat olmaksızın.

Şirket, yalnızca üçüncü tarafların haklarını ihlal eden herhangi bir İçeriği derhal kaldırma hakkını saklı tutar.

6.4. Diğer oyuncularla etkileşim kurma konusunda yalnızca siz sorumlusunuzdur. Başka bir oyuncuyla herhangi bir sorun yaşarsanız, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, aynı zamanda yöneticileri, direktörleri, ajanları, yan kuruluşları, ortak girişimleri ve çalışanları dahil olmak üzere DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin tüm bağlı kuruluşları da dahil olmak üzere, tüm bağlı kuruluşları yükümlülükten, iddialardan, taleplerden ve her türlü doğrudan veya dolaylı zarardan (kar kaybı veya kayıp dâhil), her türlü doğrudan veya dolaylı zarardan (kar kaybı veya veri kaybı dahil) sorumlu tutulamaz.

7. Telif Hakkı İhlaliDKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin politikası, Telif Hakkı İhlali iddialarına, Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası’na (DMCA) uygun şekilde yanıt vermektedir. Eğer herhangi bir İçeriğin telif haklarınıza tecavüz ettiğine inanıyorsanız, İçeriği kaldırmamızı isteyen bir bildirim gönderebilirsiniz. Bildirim aşağıdaki unsurları içermelidir:

(a) Fiziksel veya elektronik imzanız (veya temsilcinizin imzası);

(b) Sitemizde veya hizmetlerimizde ihlal edildiği iddia edilen telif hakkına sahip bir eserin tanımlaması (veya birden fazla telif hakkına sahip eser tek bir bildirimde bulunuyorsa temsilci bir liste);

(c) İhlal edilen telif hakkıyla ilişkilendirildiği iddia edilen İçerik veya yasa dışı faaliyetin konusu olan İçerik, İçeriği Sitemiz veya Hizmetler üzerinde bulmamızı sağlayacak bilgiler dahil olmak üzere;

(d) Adınız, posta adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz (varsa);

(f) İçeriğin, şikayet ettiğiniz şekilde kullanımının sizin, temsilciniz veya geçerli yasa tarafından izin verilmediğine dair dürüst bir inanca sahip olduğunuza dair bir ifade; ve

(g) İhlal bildirimindeki bilgilerin doğru olduğuna ve sizin veya temsilcinizin telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna dair yalan yere tanıklık etme cezası altında beyanlar. Bildirimler ve karşı bildirimler, “Telif Hakkı İhlali Bildirimi” başlığıyla [email protected] adresine gönderilmelidir.

8. Kullanım KoşullarıHizmetler’i kullanmanın bir koşulu olarak ve bu Kullanıcı Sözleşmesi’nde belirtilen diğer yükümlülüklere zarar vermeden, Kullanıcı, bu Bölüm’de belirtilen kısıtlamalara ve kullanım kurallarına uyabilir, ayrıca ilave kısıtlamalara ve kurallara da uymalıdır (örneğin, belirli bir uygulamaya ilişkin olarak yürürlükte olan kurallar). Bu Davranış Kuralları’na aykırı kullanım koşulları kesinlikle yasaktır ve derhal Bölüm 3 altında verilen sınırlı lisansın iptaline ve hukuki ihlallere karşı sorumluluğa neden olabilir.

8.1. YASAL İÇERİK. Kullanıcı, aşağıdaki içerikleri hiçbir koşulda iletmemeyi, yayınlamamayı veya desteklememeyi kabul eder:

(a) müstehcen veya uygunsuz;

(b) hakaret edici, rahatsız edici veya iftira içeren takma adlar ve/veya avatarlar;

(c) uyuşturucu kullanımı gibi yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler;

(d) herhangi bir patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı veya diğer fikri mülkiyet, mülkiyet veya diğer haklara tecavüz eden içerikler;

(e) izinsiz veya yetkisiz reklamlar, reklam içeriği, doğrulanmamış e-postalar, istenmeyen e-postalar, “mutlu mektuplar”, piramit şemaları ve diğer türden rahatsız edici mesajlar;

(f) casus yazılımlar, pasif veri toplama mekanizmaları veya aktif veya pasif veri toplama ve iletim mekanizması olarak işlev gören program kodları veya içerikler;

(g) çeşitli dolandırıcılık türleri, yasa dışı erişim, hackleme, kötü amaçlı yazılımlar, virüsler veya diğer bilgisayar kodları, dosyalar veya programlar kullanmak veya amaçlamak; hizmetin işlevsel özelliklerini değiştirmek, zarar vermek, bozmak, kesmek, engellemek veya sınırlamak veya yazılımın, donanımın veya telekomünikasyon ekipmanının bir bölümünü kontrol etmek veya herhangi bir kullanıcının hizmetin devamlı kullanımına müdahale etmek;

(h) Hizmetlerin yayınlanmamış içeriği (örneğin, oyun için öğeler veya ekipmanlar), müşteri veri dosyalarını hackleme ile açılan alanlar veya Hizmetlerin normal işleyişi veya oyun sırasında mevcut olmayan veriler veya hizmetle ilişkilendirilen veriler.

8.2. YASA DIŞI FAALİYETLER. Kullanıcı, aşağıdaki eylemleri herhangi bir durumda gerçekleştirmemeyi kabul eder:

(a) zarar verici, insanlık dışı, düşmanlığı körükleyen, ırksal, etnik, dini veya diğer saldırgan görüşleri ifade eden, müstehcen, tehditkar, hakaret içeren, küfürlü, açıkça cinsel içerikli, iftira içeren, başkasının gizlilik veya tanıtım haklarına tecavüz eden, yasaları ihlal eden davranışları teşvik eden veya herhangi bir kişinin makul görüşüne göre müstehcen ve/veya uygunsuz olan veya DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’ni yanıltıcı diğer kullanıcılar veya herhangi bir şüpheli faaliyetlerle ilişkilendirilen davranışlar;

(b) hackleme, phishing, zayıf noktaları istismar etme veya çeşitli dolandırıcılık türlerini ve/veya sahte yazılım ve/veya sanal para birimi/sanal öğeleri dağıtma faaliyetlerini teşvik etmek, desteklemek veya katılmak;

(c) Hizmetlerin güvenlik özelliklerini veya Hizmetlerin kullanımını veya erişimini kısıtlayan veya sınırlayan özellikleri aksatmak, çevrelemek veya etkisiz hale getirmek;

(d) virüs, solucan, casus yazılım, zaman bombaları, bozuk veri veya diğer bilgisayar programlarını içeren dosyalar yüklemek; DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’ne zarar verebilecek, aksatabilecek veya müdahale edebilecek diğer bilgisayar programları;

(e) Hizmetlerin sağlanmasına ilişkin sunucuları veya ağları, ayrıca Hizmetlerin nesnelerini aksatan veya kesen ağlarla veya sunucularla müdahale etmek veya işlevsiz hale getirmek; Hizmet nesnelerine ilişkin ağların işleyişi ile ilgili gereksinimler, prosedürler, politikalar veya düzenlemelere uymamak;

(f) başka bir kullanıcının Hesabını herhangi bir amaçla kullanmak, otomatik olarak veya sahtekarlıkla Hesaplar oluşturmak, bir cihazda kullanılmak üzere birden fazla Hesap oluşturmak veya kullanım koşullarının askıya alınmasını veya yasaklanmasını önlemek;

(g) hileli veya dolandırıcı amaçlarla kullanılan otomatik botlar, makrolar veya diğer programları veya uygulamaları kullanmak, geliştirmek ve dağıtmak ve Hizmetleri adil oyunun aleyhine değiştirmek amacıyla kullanmak;

(h) bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde herhangi bir yerel, eyalet, federal veya uluslararası yasayı ihlal eden şekillerde Hizmetleri kullanmak;

(i) ciddi belgelenmemiş donanım veya yazılım hatalarını veya sorunları, oyun özelliklerini kötüye kullanmak veya istismar etmek; Hesabınızı, sanal Öğeleri veya Hesabınızla ilişkilendirilen sanal para birimini DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin yazılı onayı olmadan devretmek, kiralamak, satmak, takas etmek, hediye etmek, vasiyet etmek veya başka şekillerde devretmek;

(j) başka bir kişi için bağış toplamayı veya herhangi bir ticari faaliyette bulunmayı denemek, bu ticari faaliyetler ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir reklam, promosyon, ticaret, web sitesi satışı, piramit şeması promosyonu, ağ pazarlaması ve diğer ürün ve hizmetler dahil;

(k) App veya DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin kurallarında açıkça izin verilmediği sürece Sanal Öğeleri veya Hesaplarınızı satın almak, satmak veya başka şekillerde devretmek.

8.3. Bu Davranış Kuralları kapsamlı değildir ve Şirket, kullanım kurallarına veya Hizmetlerin doğasına aykırı olduğunu düşündüğü davranışları bağımsız olarak belirleme hakkını saklı tutar ve Kullanıcı Hesabı silinene kadar ve gelecekte Hizmetlerin sağlanmasını reddetme hakkını saklı tutar.

9. Ödeme ve Satın Alma Koşulları9.1. Sitelerin belirli bölümlerini veya Hizmetlerin özelliklerini kullanırken, kullanıcıya site üzerindeki veya diğer platformlardaki oyunda kullanılan belirli Sanal Öğelerin satın alınması için ödeme yapması gerekebilir. Sanal Öğeleri almak için kullanıcı, şirketin oyunlarından birinde satın alma sayfasına gitmeli, fatura bilgilerini sağlamalı, satın alma detaylarını onaylamalı ve kullanım koşullarını kabul ettiğini de onaylamalıdır. Kullanıcı, Hesabını kullanan herhangi bir kişi veya kendisi adına kayıtlı Hesap kullanımı için ödenmesi gereken tüm ödemeleri ve vergileri ödemeyi taahhüt eder. HESAP BAĞIMLILIĞI NEDENİYLE HESAP KAPATILDIĞINDA KULLANILMAYAN SANAL ÖĞELER İÇİN İADE ZORUNLU DEĞİLDİR VE KULLANICI PARA YA DA DİĞER İADE ALMAYACAKTIR.

9.2. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, kullanılan ödeme ve fatura yöntemlerini periyodik olarak değiştirme, düzeltme veya ek yapma hakkını saklı tutar ve bu değişiklikleri bu Sözleşme’de veya Sitelerin başka bir yerinde yayınlayabilir. Bu gibi değişiklikler, düzeltmeler ve eklemeler, Sitelerde yayınlandığı anda hemen geçerli olur. Kullanıcı için herhangi bir değişiklik kabul edilemezse, hesabını istediği zaman silebilir.

10. Site Üyeliğinin İptali/Sonlandırılması veya Kullanım Koşulları

10.1. Hem DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ hem de kullanıcı, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin herhangi bir nedenle ve herhangi bir zamanda sitesindeki herhangi bir kullanıcı hesabını sonlandırma veya silme hakkına sahiptir. Kullanıcı, hesaplarının DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ tarafından silinmesi ve/veya DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin hizmetlerinin herhangi birini veya tümünü kullanımının sona ermesi nedeniyle hakları ve çözümü olduğunu anlar ve kabul eder. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, bir anlaşmazlık durumunda kullanıcının tek hak ve çözümüdür.

10.2. Kullanıcı, Kullanıcı Sözleşmesi’ni ihlal ederse, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, böyle bir ihlal hakkında kullanıcıyı uyarır veya DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin tek takdirine bağlı olarak derhal tüm veya belirli kullanıcı hesaplarını engeller veya siler ve/veya DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin hizmetlerine erişimi reddedebilir.

Kullanıcı, bu Bölüm’ün hükümleri doğrultusunda, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin böyle bir erişim kapatmasından önce kendisine herhangi bir bildirim veya uyarı gönderme zorunluluğu olmadığını kabul eder.

10.3. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, Hesapları veya Hizmetlere veya herhangi bir bölümüne erişimi sınırlayabilir, askıya alabilir, sonlandırabilir, değiştirebilir veya silebilir, ayrıca oyunlarımıza ve sitelerimize, içeriklerine, yeteneklerine ve araçlarına erişimi yasaklayabilir, gönderilen içeriği geciktirebilir veya silebilir. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, yaşadığınız zararları veya olumsuz sonuçları telafi etmekle yükümlü değildir.

11. Üçüncü Taraf Siteleri11.1. Kullanıcı, hiperlinki tıkladığında Siteler üzerinde gezinebilir veya Yazılımdan çıkarak başka bir siteye gidebilir. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ bağlantılı siteleri kontrol etmez veya desteklemez, bu sitelerde yayınlanan içerikten sorumlu değildir ve bu sitelerin sahipleri veya işletmecileri ile ilişkilendirilmez. Diğer siteler farklı kullanıcı sözleşmeleri ve gizlilik politikalarına sahip olabilirler.

11.2. Kullanıcı, Sitelerde veya Yazılımı kullanarak reklam verenlerin promosyonlarına katılabilir, üçüncü taraf sitelerde kullanıcı yazışmaları veya ticari işlemler gibi, aynı zamanda ilgili mallar, hizmetler ve bunların alınması için ödeme gibi ticari işlemleri gerçekleştirebilir ve bu işlemlere ilişkin diğer koşullar, garantiler ve temsilciler yalnızca kullanıcı ve ilgili reklamveren arasında gerçekleştirilir.

Kullanıcı, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin böyle işlemlerden veya bu tür reklamverenlerin Site üzerinde bulunmasından kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmadığını anlamıştır.

12. Veri İletimi12.1. Eğer Uygulama veya Site bir sosyal medya hesabının yönetimini içeriyorsa (örneğin Facebook, Twitter, Game Spy veya iTunes’tan Game Center) veya üçüncü taraf bir ödeme hizmeti sağlayıcısı içeriyorsa, kullanıcı ilgili web sitelerinin şifrelerini ve hesap bilgilerini gizli tutma sorumluluğundadır. Kullanıcı, söz konusu web siteleri tarafından belirlenen kullanım koşullarına ve diğer kurallara tamamen uymaktan ve bu hesaplar çerçevesinde gerçekleştirilen tüm işlemlerden sorumludur.

12.2. Elektronik iletişim araçları kullanılarak bilgi alırken, kullanıcı, mesajdaki ilgili talimatları takip ederek şirketten mesaj almayı reddetme hakkına sahiptir. Kullanıcı, mesaj almayı reddetmezse, gelecekte mesaj almayı kabul etmiş sayılır.

12.3. Şirketin birçok Uygulaması kullanıcının Uygulamanın işleyişi hakkında bilgi almasını sağlamak, reklam mesajları göndermek ve satın alma teklifleri ile ilgili “pop-up” ve abonelik mesajları göndermek de dahil olmak üzere çeşitli türde mesajlar göndermesine olanak tanır. Kullanıcı, çevrimdışı oyun oynayarak veya cihaz ayarlarını değiştirerek mesaj almayı reddetme veya mesaj almayı engelleme hakkına sahiptir.

13. Fikri Mülkiyet HaklarıDKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, sitelere ve yazılımlara ilişkin tüm mülkiyet haklarını, telif haklarını, ticari markaları ve diğer fikri mülkiyet haklarını, bu Kullanıcı Sözleşmesi’nde açıkça kullanıcıya verilmemiş olan haklar saklı tutar.

14. Diğer Koşullar14.1. Anlaşmanın Tamamlanması. Bu Anlaşma, tüm ek politikalar ve bu Anlaşma’ya referansla açıkça dahil edilen belgeler, kullanıcı ile DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ arasındaki anlaşmayı oluşturur ve bunlar arasında tam bir sözleşme niteliğindedir. Bu Anlaşmanın konusuna ve hükmüne ilişkin olarak, kullanıcı ile DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ arasındaki tam sözleşmedir.

14.2. Feragat. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, Kullanıcının bu Kullanıcı Sözleşmesi’nin herhangi bir hükmüne kesin uyum sağlaması veya herhangi bir hakkını kullanmaması durumunda, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin bu hükmü veya hakkı başka durumlarda uygulanmaması veya uygulanmaması anlamına gelmez. DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin açık feragati, Kullanım Koşulları’nda belirtilen herhangi bir hüküm, koşul veya gerekliliğin yerine getirilmesi, yerine getirilmesi veya yerine getirilmesi gereken herhangi bir ek yükümlülüğün feragat edildiği anlamına gelmez.

Bu Kullanıcı Sözleşmesi’nde açıkça belirtilmedikçe, DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, yazılı olarak ve kişisel olarak Kullanıcı ve DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin yetkilisi tarafından imzalanmadıkça, temsil, beyan, yetki, feragat veya diğer işlemler olarak kabul edilmez ve hukuken bağlayıcı değildir.

14.3. Anlaşmanın Bölünebilirliği. Bu Anlaşmanın herhangi bir hükmünün geçersiz, yasadışı veya uygulanamaz olması, diğer hükümlerinin geçerliliğini veya uygulanabilirliğini etkilemez. Bu Anlaşma, böyle geçersiz, yasadışı veya uygulanamaz hükümler dışında tam olarak yürürlükte kalır.

14.4. Zorlayıcı Sebep (Force Majeure). DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, öngörülemeyen durumlar veya doğal afetler, savaş, terörist saldırılar, ayaklanmalar, ambargolar, sivil veya askeri otoritelerin eylemleri, yangın, sel, kaza, ağ altyapı arızaları, grevler veya araç sıkıntıları gibi DKPEAK BİLİŞİM İNTERNET TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin kontrolü dışındaki nedenlerden kaynaklanan durumlar için sorumlu tutulamaz.

Eğer Kullanım Koşulları veya uygulamalarımız hakkında sorularınız, yorumlarınız veya endişeleriniz varsa, lütfen Bize Ulaşın.